Osocze bogatopłytkowe – Regeneris

Korzyści wynikające z zabiegu Regeneris

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest skutecznym zabiegiem stymulującym regenerację. Osocze z uwagi na swoją biokompatybilność usprawnia proces odbudowy tkanek, a także wspiera produkcję nowych naczyń krwionośnych. Dodatkowo, zabieg ten stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu oraz usprawnia pracę komórek macierzystych.

W efekcie poprawia się elastyczność, gęstość oraz napięcie skóry, a drobne zmarszczki zanikają. Skóra wygląda młodziej, a po zastosowaniu terapii na głowie można zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów.

Pierwsze rezultaty terapii widoczne są po 14 dniach oraz utrzymują się od 6 do 12 miesięcy w zależności od stylu życia oraz indywidualnych uwarunkowań. Najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu cyklu 3 zabiegów.

Osocze Bogatopłytkowe

Jak przebiega zabieg osoczem bogatopłytkowym

Terapia osoczem poprzedzona jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej, która ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwskazań oraz rozpoznanie oczekiwań pacjenta.

 

Zabieg polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem i poddaniu jej odpowiedniej obróbce za pomocą specjalnego zestawu zabiegowego. Po „odwirowaniu“ krwi uzyskuje się osocze bogatopłytkowe, które lekarz wprowadza do skóry pacjenta. W ten sposób wykorzystuje się naturalne możliwości organizmu do regeneracji. Metoda ta może być wykorzystywana również przez alergików ze względu na brak jakichkolwiek reakcji uczuleniowych. Czas trwania zabiegu to około 30-60 minut.

Osocze Bogatopłytkowe

Po zabiegu

Pacjenci w większości przypadków wracają do pełen aktywności w ciągu 24h od wizyty. Krótko po zabiegu u niektórych pacjentów występują miejscowe obrzęki, które jednak ustępują tego samego dnia. Sporadycznie zdarzają się: bóle, swędzenie, lekkie opuchlizny oraz przebarwienia, które ustępują po kilku dniach.

 

 

Przeciwskazania do zastosowania

  • Ciąża oraz karmienie piersią
  • Choroby nowotworowe
  • Choroby hematologiczne
  • Stany zapalne skóry
  • Choroby autoimmunologiczne

 

 

Koszty terapii Regeneris

Ceny zabiegów kształtują się w granicach 700 – 900zł. Więcej szczegółów w cenniku.