Mezoterapia – rewitalizacja

Korzyści wynikające z mezoterapii

Zastosowanie mezoterapii jest bardzo szerokie. Metodę tą często stosuje się jako terapię przeciwdziałającą wypadaniu włosów oraz stymulującą ich wzrost. Po wykonaniu cyklu 3-4 zabiegów można już zauważyć istotną poprawę kondycji włosów.

Celem mezoterapii jest również zahamowanie niekorzystnych zmian, jakie następują w skórze w związku ze stresem, promieniowaniem słonecznym oraz stosowaniem używek. Mezoterapia działa tak, aby wpływać na skórę właściwą, czyli na najgłębsze jej warstwy.

W wyniku przeprowadzenia zabiegu, poprawia się metabolizm komórek skórnych, fibroblasty są stymulowane do produkcji kolagenu oraz elastyny. Poza tym, stworzą się nowe naczynia krwionośne i poprawia się mikrokrążenie. W efekcie wzrasta elastyczność skóry oraz zwiększa się jej napięcie co sprawia, że wygląda ona po prostu młodziej.

Pozytywne efekty utrzymują się z reguły przez okres 4-12 miesięcy.

Mezoterapia Kraków Czyżyny

Jak przebiega zabieg

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, którego celem jest identyfikacja ewentualnych przeciwskazań na przeprowadzenie mezoterapii, a także rozpoznanie potrzeb pacjenta w celu doboru odpowiedniego preparatu. Do mezoterapii najczęściej stosuje się gotowe koktajle zawierające kwas hialuronowy oraz zestaw witamin i aminokwasów. Każda mikstura tworzona jest z myślą o rozwiązaniu konkretnego problemu.

Następnie po nałożeniu preparatu znieczulającego lekarz wprowadza wybraną substancję czynną w głębsze warstwy skóry wykonując serię nakłuć.

Najlepsze efekty mezoterapii widoczne są po serii 3-5 zabiegów z częstotliwością od 1 od 4 tygodni. Następnie dla podtrzymaniu efektu warto kontynuować terapię dwa razy w roku.

Mezoterapia Kraków

Po mezoterapii

Zdarza się, że po zabiegu pojawiają się obrzęki lub siniaki, które mogą utrzymywać się do około tygodnia.

 

 

Przeciwskazania do zastosowania

  • Ciąża oraz karmienie piersią
  • Stany zapalne skóry
  • Uczulenie na kwas hialuronowy oraz inne substancje zwarte w preparacie
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Skłonności do powstawania blizn przerostowych

 

 

Koszty mezoterapii

Ceny zabiegów kształtują się w granicach 450 – 1 350zł. Szczegóły w cennik.