Likwidacja zmarszczek – kwas hialuronowy

Korzyści wynikające z zastosowania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie znajduje się w organizmie człowieka i jest odpowiedzialna za prawidłową gospodarkę wodną skóry. Z wiekem, poziom kwasu w naszym organizmie systematycznie spada. Dlatego zabieg kwasem hialuronowym umożliwia uzupełnienie jego niedoboru.

W ten sposób proces wiązania wody w komórkach ulega poprawie, dzięki czemu skóra nabiera objętości w miejscach, gdzie nastąpiło jej zwiotczenie. Ponadto, kwas hialuronowy przywraca skórze jędrność i sprężystość, jednocześnie nawilżając ją i istotnie redukując zmarszczki. Bardzo dobre efekty osiągane są przy zabiegach modelowania twarzy, kości policzkowych oraz nosa.

Rezultaty widoczne są po 2 tygodniach i utrzymują się przez okres 6 – 18 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji, a także stylu życia oraz diety pacjenta.

Terapia ta również znajduje zastosowanie w redukcji blizn oraz wypełniania skórnych ubytków.

Kwas hialuronowy

Jak przebiega zabieg usuwania zmarszczek

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą z zakresu medycyny estetycznej. Na podstawie wywiadu przeprowadzonego przez lekarza zostają ustalone szczegóły dotyczące terapii. Celem konsultacji jest również zidentyfikowanie ewentualnych przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Bezpieczeństwo naszych pacjentów jest najważniejsze!

W zależności od tego jaka część twarzy jest wypełniana kwasem, zabieg trwa 30 – 90 minut. Najpierw skóra pacjenta zostaje nasmarowana specjalną maścią znieczulającą, czasami stosuje się również znieczulenie stomatologiczne. Następnie lekarz wprowadza kwas hialuronowy do skóry pacjenta za pomocą mikrokaniuli lub igły uzupełniając w ten sposób niedobór tej substancji.

Kwas hialuronowy

Po zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym

W zasadzie od razu po zabiegu pacjent może wrócić do normalnej aktywności fizycznej. Czasami po wykonaniu wypełnienia kwasem hialuronowym mogą wystąpić niewielkie obrzęki, które powinny jednak ustąpić maksymalnie po 2 dniach.

 

 

Przeciwskazania do zastosowania kwasu hialuronowego

  • Ciąża oraz karmienie piersią
  • Stany zapalne skóry
  • Uczulenie na kwas hialuronowy
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Skłonności do powstawania blizn przerostowych

 

 

Koszty zabiegu

Ceny terapii kształtują się w granicach 800 – 1 500zł. Szczegóły w cennik.

PRZED I PO

Efekty kwasu hialuronowego