Botoks – Azzalure, Iniekcja toksyną botulinową

Korzyści wynikające z zastosowania botoksu

Stosując botoks uzyskujemy efekt wygładzenia zmarszczek różnego typu, w szczególności: lwia zmarszczka, kurza łapka, zmarszczki poprzeczne na czole, dekolcie, królicze, pod oczami, a także zmarszczki palacza. Dzięki temu osiągamy nowy, świeży wygląd. Pierwsze rezultaty powinny być widoczne już po 4 dniach. Natomiast pełne efekty będą widoczne po około 2 tygodniach i powinny utrzymywać się przez 4-6 miesięcy, chociaż jest to uzależnione od indywidualnych uwarunkowań.

Iniekcja toksyny botulinowej zmniejsza również nadmierne napięcie mięśni, stąd znajduje swoje zastosowanie w leczeniu przewlekłej migreny oraz bruksizmu. Ponadto, botoks skutecznie stosuje się również w walce z nadpotliwością pach, stóp oraz dłoni. Wynika to z tego, że wstrzyknięcie toksyny botulinowej ogranicza pracę gruczołów potowych.

Botoks Czyżyny Kraków

Jak przebiega terapia botoksem

Zanim odbędzie się zabieg niezbędna jest konsultacja z lekarzem specjalistą medycyny estetycznej. Celem takiego wywiadu jest omówienie oczekiwań pacjenta oraz upewnienie się, że zabieg będzie w pełni bezpieczny.

W pierwszym etapie skóra pacjenta zostaje pokryta preparatem znieczulającym. Jak tylko znieczulenie zacznie działać, lekarz korzystając z mikroigły delikatnie nakłuwa i wstrzykuje w kilku miejscach toksynę botulinową. W ten sposób rozpoczyna się proces relaksacji mięśni mimicznych twarzy, dzięki któremu następuje wygładzanie zmarszczek. Sam zabieg trwa około 5-10 minut i jest praktycznie bezbolesny dla pacjenta.

 

Po zabiegu iniekcji toksyny botulinowej

Krótko po terapii twarz pacjenta może być delikatnie zaczerwieniona. Nie trwa to jednak długo i od razu po zabiegu można wrócić do normalnego funkcjonowania. Należy jednak unikać dużej aktywności fizycznej oraz alkoholu w okresie 24h od zabiegu. Ponadto, w okresie 2 tygodni od terapii nie powinno się ogrzewać twarzy, dlatego korzystanie z sauny lub solarium nie jest wskazane.

Botoks Kraków

Przeciwskazania do zastosowania toksyny botulinowej

  • Ciąża oraz karmienie piersią
  • Zakażenie skóry w miejscu zabiegu
  • Uczulenie na stosowane preparaty
  • Choroby oraz zaburzenia o podłożu nerwowo-mięśniowym (m. in.: zespół Lamberta Eatona)
  • Stosowane leki takie jak: cyklosporyna, D-penicylamina, sukcynylocholina , pankuronium, tetracyklina, galamina, tubokuraryna, aminoglikozydy, aminochinolony, polimyksyna

Koszty terapii botoksem

Ceny zabiegów kształtują się w granicach 500 – 1 200zł. Więcej szczegółów w cennik.

PRZED I PO

Efekty Botoksu